Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
DIVADLO HÁTA


Prolhaná Ketty


autor: Maurice Hennequin
režie: Pavel Šimák
premiéra: 9. června 1999


současné obsazení

Ketty -Mahulena Bočanová
Vilém -Zbyšek Pantůček
Jimmy - Lumír Olšovský
Maggie -Ivana Andrlová
Zoé -Veronika Jeníková, Lucie Svobodová
slečna Peticktonová - Jana Šulcová, Jiřina Pachlová
Henry / Strážník -Dalimil Klapka, Čestmír Gebouský
Maud -Olga Želenská


Hlavní hrdinka Ketty Harrissonová poobědvá náhodně v restauraci s rodinným přítelem Jimmy Scottem. Aby neprovokovala manželovu žárlivost, zalže, že byla sama ve městě. Její manžel Vilém se od číšníka však dozví, že viděl Ketty s "neznámým pánem". Podrobí Ketty výslechu, ale ta se dál jen zaplétá do své lži. Ani Jimmy, který přichází na návštěvu, nenalezne odvahu říci pravdu. Vilém označí Ketty za lhářku a oznámí jí, že se od ní odstěhuje do Chicaga. Před odjezdem jí ještě vyčte, že mu nechtěla dát děti, po kterých on tolik toužil a které mu kdysi slibovala. Vilém odjíždí a zoufalá Ketty přistoupí na návrh své přítelkyně a ženy Jimmyho - Maggie, aby si manžela připoutala zpátky tím, že adoptuje dítě a Vilémovi napíše, že je otcem. Za osm měsíců se Vilém dovídá, že má krásného syna a vrací se celý šťastný ke Ketty. Naneštěstí přijíždí o den dříve, než je vybrané dítě adoptováno. A tak se Ketty, která přísahala, že už nikdy nebude manželovi lhát, společně se svými přáteli začíná zaplétat do dalších a dalších lží, které jsou zdrojem nekonečné řady komických situací... Tato mistrně napsaná situační komedie je uváděna s velkým úspěchem po celém světě a i pro naše diváky je zdrojem nejen dobré zábavy, ale i poučení...


Láska, sex a žárlivost

autor: Marc Camoletti
režie: Marie Lorencová
premiéra: 16. dubna 2003


současné obsazení

Jacquelina -Ivana Andrlová, Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková
Bernard - Vladislav Beneš, Libor Hruška
Marie-Louisa -Ludmila Molínová, Marcela Nahýnková
Robert - Zbyšek Pantůček, Ivan Jiřík
Barbara - Lucie Zedníčková
Julie -Olga Želenská, Ivana Andrlová


Jeden z nejúspěšnějších francouzských autorů současnosti, Marc Camoletti je naší společností Háta uváděn již potřetí. Nezapře italský temperament země svého původu a stejně tak proslulý francouzský šarm a rafinovanost. Opět se setkáváme se zápletkami, každému asi důvěrně známými z vlastního manželství. Navíc budeme překvapeni, jak mistrovsky se budou rozvíjet. Uvidíme, co má udělat manžel, který zjistí, že ho jeho nevěrná manželka podvádí. Může svého soka zabít, jako v romantických dobách? Může ho nechat zabít, jak se to dělá v dnešní "akční době"... Naopak, chce mu to oplatit stejnou mincí - totiž na oplátku svede jeho věrnou ženu. Komedie plná veliké legrace a různých nedorozumění.


Klíče na neděli

autor: Antonín Procházka
režie: Antonín Procházka
premiéra: 5. května 2004

současné obsazení

Luisa Puckailerová - Milena Dvorská, Jana Šulcová
Ing. Jinřich Dostál - Zbyšek Pantůček, Viktor Limr
MuDr. Irena Dostálová -Ivana Andrlová, Olga Želenská
Karel Kartouch - Vladislav Beneš, Libor Hruška, Antonín Procházka
Dana Kartouchová - Jana Zenáhlíková, Mahulena Bočanová, Lucie Benešová
matka Jindřicha -Ludmila Molínková, Marcela Nohýnková
modelka - Jana Zenáhlíková, Eva Janoušková
milenka -Veronika Jeníková, Lucie Svobodová
manžel - Pavel Vondra, Martin Sobotka
Urbanová -Jana Zenáhlíková, Eva Janoušková, Jiřina Pachlová


Komedie je o tom, že dva manželské páry se sejdou na nepovedeném mejdanu. Prozradí se, že všichni čtyři nejsou příliš spokojeni s tím, čeho dosáhli, a jejich manželské soužití trpí stereotypem. V opilosti se partneři prohodí, vymění si klíče od bytu a po kratičké radosti z něčeho nového se z této záměny roztočí kolotoč potíží. Ze Švýcarska přijede bohatá tetička, na oběd přijde nepříjemná tchýně, podvedený manžel přijde potrestat nevěru své ženy, manželka vlivného funkcionáře přijde zachraňovat svoji propadající dceru. Vrší se trapasy a nedorozumění. Hrdinové jsou fyzicky i duševně týráni, dostávají se do choulostivých situací, a tak brzy zatouží po jediném - dostat se zase domů ke svému zákonitému partnerovi. Nakonec jsou šťastni, i když nic nezískali.


Rozmarný duch

autor: Noel Coward
režie: Milan Schejbal
premiéra: 9. května 2007

současné obsazení


Jana Zenáhlíková, Lucie Zedníčková
Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Kateřina Hrachovcová
Ludmila Molínová, Hana Talpová
Ivana Andrlová, Olga Želenská
Marcela Nohýnková, Jana Šulcová
Marcel Vašinka, Daniel Rous
Zbyšek Pantůček, Petr Pospíchal

Líbivá anglická duchařská komedie o tom, že není radno zahrávat si s okultními vědami, zvlášť když hlavní medium je poněkud potrhlé povahy. Pak se lehce může stát, že seriózní muž zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady. Příběh Charlese Condomina obletěl úspěšně doslova celý svět a potěšil miliony diváků.

Noel Coward byl významným představitelem anglické konverzační komedie. Ovládal skvěle své řemeslo a mladým autorům vytýkal nedostatek zručnosti a šeď. Divadlo mělo podle něj nejprve bavit a teprve a prostřednictvím zábavy donutit přijmout diváka určité poučení. To samé si myslíme i my, proto jsme se rozhodli tuto komedii uvádět. Dílo Noela Cowarda prozrazuje hereckou zkušenost, má vytříbený cit pro dialog, který je brilantní, vtipný, nápaditý. Ten také jiskří v jeho komedii Rozmarný duch, která má překvapivé situace, pro diváky vždy přitažlivé téma manželských vztahů a zejména zajímavý princip konfrontace světa živých a mrtvých.


To byl teda Silvestr!

autor: Zbyšek Pantůček
režie: Milan Schejbal
premiéra: 8. března 2008


současné obsazení

Ivana Andrlová, Mahulena Bočanová
Olga Želenská, Adéla Gondíková, Veronika Jeníková
Lucie Zedníčková, Jana Zenáhlíková
Marcela Nohýnková, Jana Šulcová
Zbyšek Pantůček, Martin Zounar
Hana Kusnjerová, Filip Tomsa, Jana Birgusová, Michal Hruška a další


Diváci budou svědky setkání několika generací při oslavě Silvestra.
Zdánlivě banální záminka společného očekávání příchodu nového roku obrátí všem zúčastněným životy naruby.
V celé řadě vtipných situací poznáváme, že nic nemusí být takové, jaké se to na první pohled jeví, a že když ve vztahu vymizí prvotní zamilovanost a dostaví se všední stereotypy, stává se tím nejdůležitějším faktorem tolerance.
Trochu šokující závěr napoví, že ta největší překvapení nám dokáže přichystat pouze jediný autor - náš vlastní život.ČINOHERNÍ KLUB


DÁMSKÝ KREJČÍ

režie:Martin Čičvák
dramaturgie:Roman Císař, Vladimír Procházka
scéna:Tomáš Ciller
kostýmy:Nina A. Stillmark


Hrají:
Moulineaux-Milan Mikulčík, Ondřej Sokol
Bassinet- Radek Holub
Madame Aigreville-
Mahulena Bočanová
Zuzana-
Barbora Seidlová
Aubin- Jaromír Dulava

Štěpán-Matěj Dadák

Yvonna-
Jitka Ježková, Antonie Talacková, Zuzana Norisová
Róza-
Anna Bendová, Dana Černá
Madame D´Herblay-Jana Břežková

Pomponnette-
Diana Šoltýsová, Markéta Stehlíková, Kristína FarkašováGeorges Feydeau bývá pokládán za dovršitele vaudevillu, v té jeho bláznivé podobě, a zároveň za zakladatele moderního pojetí situační komedie. Feydeau byl první, kdo vytušil t o t á l n í divadlo, k němuž bude zakrátko patřit Mejerchold a někteří další. Jeho divadlo vychází z každodenních situací, které jsou všemi akceptovatelné, dovádí je však k nesnesitelnosti, k nejzazšímu extrému. Feydeauovy postavy přitom nejsou nikdy samoúčelně směšné samy o sobě, ale teprve v situaci, do níž je vrhl autor. Feydeaua nelze hrát (jak se v Čechách často děje) samoúčelně - jako líbivé, zábavné "repertoárové číslo". Hrát Feydeaua znamená totální herecké zaangažování, fyzické i psychické, v každém okamžiku divadelního představení. Ústřední postava komedie, doktor Moulineaux, je neuvěřitelný lhář. Ve slavné inscenaci Bernarda Murata (1993) ji ztělesnil Jean-Paul Belmondo, který o Moulineauxovi prohlásil: "Malá lež je mrzká, ale velká lež, to je umění!"

TOPlist