Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
                                        
                                                  Kdo je Mahulena Bočanová?

               Mahulena se narodila 18.3.1967 v Praze. Jejím tatínkem je světoznámý architekt Jan Bočan a častým omylem je její jméno spojováno s režisérem Hynkem Bočanem. Stejně tak i její maminka se zprvu věnovala umělecké dráze, původně jako tanečnice a modelka. Vlastně i sestra, bývalá baletka, nyní šťastná maminka. Ani Mahulena však v rodinných záležitostech nezahálela a v roce 2001 s manželem Viktorem Mrázem společně adoptovali všech 13.528 dětí ve vesnici Terowong v Malajsii. Jinými slovy se jim narodila dcera Marina.

Od 5. let začala Mahulena točit filmy, od 8. chodila do baletu (od 12. dokonce v Národním divadle) a v 15. letech byla přijata na hudebně-dramatický obor Konzervatoře v Praze. Při škole nastoupila v Národním divadle do her Vassa Železnovová a Rozbitý džbán, dva roky poté do Činoherního klubu ve hrách Ivanov, Obsluhoval jsem anglického krále, Žebrácká opera, Pitvora, Dům, Sex noci svatojánské, Lesoduch a Dámský krejčí.

Po revoluci se Mahulena prchá osvěžit na Kypr a pracuje jako barmanka místního Reggae baru (vyhlášené Mahu cocktaily) a modelka. Se sluncem v duši a v zádech se roku 1992 stává Miss Tourist Cyprus. Naučila se zde řecky a anglicky a dokonce zjistila, že z Kypru pochází i část její rodiny.

Ovlivnilo ji i setkání s fotografem Tonem Stanem, se kterým jako 1. česká celebrita nafotila lechtivé fotografie pro PlayBoy. Stále se však věnuje filmu - namátkou od útlého věku: Pták ohnivák, Kouzelný měšec, Jonáš a Melicharová, Golet v údolí, Tábor padlých žen, Zámek Nekonečno, Láska s vůní pryskyřice, Výbuch bude v pět, Tetované srdce, Post Coitum... Inu a také televizi: Chalupáři, Bohoušův syn, Lucie postrach ulice, Pan Tau, Zlý věk, Radostný život posmrtný, Čardášová princezna, Všichni za jednoho, Bakaláři, Bylo nás šest a mnoho dalších...

Mahuleny si rozumně všiml i reklamní průmysl: ve 25. letech propagovala plavky Speedo a dnes je tváří pro tělovou kosmetiku Avon. V roce 2006 se účastnila známé soutěže StarDance, což ovlivnilo i další zápal pro tanec. Stále trénuje s Jaroslavem Kunešem (několikanásobný mistr republiky, semifinalista MS, semifinalista BlackPoolu) a účastní se rozmanitých tanečních akcí.

V současné době stále hraje v Činoherním klubu, v úspěšné divadelní společnosti Háta, provádí nás světem celebrit v pořadu Top star magazín na Primě. Vydatně tančí a ve volných chvílích ráda připravuje lahodné Mahu cocktaily.

TOPlist